Мой сайт
Форма входа
Категории раздела
Шпаргалки [42]
Книги [21]
Курсовые [18]
Рефераты [22]
Задачи [25]
Анализ публикаций [7]
Весник НБУ и прочие журналы [9]
Лекции [10]
Банки Украины (мультимедиа) [18]
Поиск
Наш опрос
Студентом какого курса вы являетесь?

Всего ответов: 215
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Понедельник, 29.04.2024, 17:14
    Главная » Файлы » Книги

    Безпека банківської діяльності
    [ Скачать с сервера (930.4 Kb) ] 17.11.2010, 14:02
    Розділ 1
    ОСНОВИ БЕЗПЕКИ
    БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

     

     

     

     

     

     

     

    Протягом значного періоду банки Радянського Союзу у своїй діяльності не відчували ризику, оскільки були державною власністю. Це означало, що відповідальність за зобов’язаннями позичальників перед кредитними інституціями врешті-решт несла держава в особі відповідних міністерств і відомств. Безмежні платоспроможність і ліквідність держави в умовах неконвертованості національної валюти і закритої економіки захищали банки від ризику, робили зайвою роботу кредитних інституцій для підтримання їх ліквідності. Банки були установами, які розподіляли короткострокові і довгострокові кредити між господарськими установами державної власності.

    З появою банків і підприємств різних форм власності перші втратили можливість прикриватися державою і стали досить уразливими від посягань на їхню власність.

    Підприємницька діяльність, у тому числі і комерційних банків, дедалі частіше стала підпадати під вплив кримінальних структур. Організована злочинність активно і наполегливо проникає до найбільш прибуткових сфер. Проникнення до комерційних банків є особливо бажаною метою злочинних угруповань. Адже підпорядкування їх може дати злочинцям великі можливості для здійснення значних махінацій, відмивання «брудних грошей», пе­реведення їх за кордон та інших дій, які приносили б злочинним елементам величезні доходи.

    Водночас умови конкурентної боротьби роблять нерівномірним розвиток підприємницької діяльності, у тому числі й у банківській сфері. Це, у свою чергу, створює необхідність постійного пошуку шляхів удосконалення виробництва і технологій та зберігання їх у таємниці. Разом з тим пошук ринків, боротьба за клієнтів і нейтралізація конкурентів вимагають усебічної інформації. За таких умов ефективна діяльність банку може бути реалізована вжиттям як пасивних заходів безпеки, пов’язаних із різними видами захисту, так і активних дій сил безпеки, насамперед спрямованих на створення сприятливого інформаційного простору для роботи банку. Поєднання таких заходів у практичній діяльності банку можна розуміти як його безпеку.

    Категория: Книги | Добавил: Kneu2010
    Просмотров: 690 | Загрузок: 117 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *:

    Для добавления необходима авторизация
    Copyright MyCorp © 2024Используются технологии uCoz